KirpyklaKosmetologo kabinetasKosmetikos kabinetasSoliariumas

Soliariumas

Ultravioletiniai UV spinduliai

 

Kaip ir saulė, soliariumų lempos skleidžia UV spindulius. Juos sudaro trijų tipų bangos: A, B ir C. B tipo spinduliai skatina melanino gamybą, o A spinduliai sužadina odoje jau esantį melaniną ir suteikia odai rusvą atspalvį. Trumpieji C spinduliai yra patys žalingiausi, tačiau gamtoje dėl ozono sluoksnio jie mūsų nepasiekia. C tipo spindulių soliariumų lempos neskleidžia.

 

Gamtoje A ir B spindulių santykis bei intensyvumas priklauso nuo įvairiausių veiksnių: dienos meto, oro užterštumo, platumos laipsnio, atspindžio nuo vandens, sniego ar smėlio. Soliariume šių spindulių santykis suderintas ir protingai dozuojamas: A spinduliai sudaro 97,7 - 98,5%, B spinduliai - 1,5 - 2,3%, o deginimosi laikas yra ribotas. Todėl daugelis dermatologų teigia, kad kaitintis soliariume gerokai saugiau nei paplūdimyje.

 

Odos tipai

 

Kiek kaitintis soliariume dermatologai pataria, atsižvelgdami į odos tipą. Kuo šviesesnė oda, tuo ji jautresnė, lengviau pažeidžiama, mažiau toleruoja saulės spindulius ir jautriau į juos reaguoja. Skirtingo odos tipo žmonės į saulės spindulius reaguoja skirtingai. Norint tinkamai degintis saulėje ar soliariume reikia žinoti savo odos tipą. Visame pasaulyje skiriami keturi odos tipai:

 

I odos tipas ( apie 2% visų Vidurio Europos gyventojų ): neįprastai šviesi oda, rausvi plaukai, žydros akys. Šio tipo oda labai jautri ir dažnai nudega.

 

II odos tipas ( apie 12% visų Vidurio Europos gyventojų ): šviesi oda, šviesūs ar šviesiai rudi plaukai, žydros, pilkos ar žalios akys. Šio tipo oda jautri ir dažnai nudega.

 

III odos tipas ( apie 78% visų Vidurio Europos gyventojų ): įprastos spalvos oda, tamsiai rudi ar rudi plaukai, pilkos ar rudos akys. Šio tipo oda vidutiniškai jautri.

 

IV odos tipas ( apie 8% visų Vidurio Europos gyventojų ): rusva ar alyvmedžio spalvos oda, tamsūs plaukai ir tamsios akys. Šio tipo oda beveik nereguoja į saulės spindulių poveikį.

 

Patarimai

 

Prieš deginimąsi soliariume nustatykite savo odos tipą. Būtina paisyti tam tikram odos tipui rekomenduojamos deginimosi trukmės. Prieš naudojimąsi soliariumu nusivalykite makiažą, nusiimkite papuošalus.

 

Naudokite specialią įdegio kosmetiką, kuri išsaugo sveiką odą deginantis, suteikia greitesnį, tamsesnį, ilgiau išliekantį įdegį ir sutrumpina deginimosi laiką. Nenaudokite kremų ar aliejų, turinčių SPF apsaugą. Saugokite akis uždengdami jas specialiais akinukais. Nerekomenduojama naudotis soliariumu stipriai nukentėjusiems nuo saulės, turintiems daug apgamų, sergantiems odos ligomis, vartojantiems fotoalergiją sukeliančius vaistus.

 

Pastaba

 

Nesaikingas ar neteisingas deginimasis nenaudojant specialios įdegio kosmetikos sausina odą, nuo UV spindulių pertekliaus oda gali stipriai parausti. Odos nudegimas kenksmingas ne tik todėl, kad tas kūno vietas keletą valandų skauda, bet ir todėl, kad UV spindulių pertekliaus poveikis odai lieka visą gyvenimą: atsiranda įvairūs šlakai, suragėjimų židiniai, randeliai.